5 éves árfolyam
Gold Chart
1 éves árfolyam
Gold Chart
1 napos grafikon
Gold Chart

Öt év és fizetésképtelen lesz az Egyesült Államok?

2010.12.07. 18:54 - Piaci hírek

 “Hagyni kell, hogy csõdbe menjen Írország. Az írek fizetésképtelenek, miért az ártatlan németek, lengyelek, vagy akárki más fizessen a politikusok hibáiért?" - érvelt Rogers. A görögök szintén fizetésképtelenek, a portugálok likviditási gondokkal küzdenek, és egyéb országok, mint például Belgium, Franciaország, vagy Nagy-Britannia különféle problémákkal szembesülnek - tette hozzá. 


“Ez egy igen súlyos probléma, ami Nyugat-Európában van, valakinek megoldást kell rá találnia" - hangsúlyozta a guru. Rogers, aki egyébként akkor is vásárolta az eurót, amikor a közös európai fizetõeszköz az adósságproblémák hatására komoly eladói nyomás alá került, kitart befektetési stratégiája mellett, és jelenleg is long pozícióban ül. 

Mi lesz Amerikával? 

Jövõre Amerika is hasonló szituációban találhatja magát, mind az eurozóna, amennyiben nem kezeli a magas - és folyamatosan növekvõ - eladósodottságot - nyilatkozta a CNBC-nek a mai napon David Bloom, a HSBC vezetõ deviza stratégája. Rogers ennek kapcsán megjegyezte: “Tudom, hogy Amerika a leginkább eladósodott ország, és ez egyáltalán nem tetszik". 

Sok elemzõ úgy véli, az amerikai gazdaság soha nem kerülhet olyan helyzetbe, hogy képtelenné válik finanszírozni magát, a dollár ugyanis a világ tartalékdevizája. Rogers itt hozzáfüzte: “Az amerikai kormány addig tud kötvényeket kibocsátani, amíg az emberek hajlandóak azt megvásárolni. Vannak olyan ismerõseim, akik azt mondják, 5 éven belül az Egyesült Államok fizetésképtelenné válik. Eljön majd az idõ, amikor az emberek azt mondják: nem adok kölcsön több pénzt". 

Jim Rogers újfennt hangot adott félelmének, miszerint az infláció mindenütt emelkedni kezdett a világban, ami érinteni fogja a részvénypiacokat is. A guru úgy véli a kamatoknak emelkednük kell ahhoz, hogy az infláció ne szabaduljon el. 

A Fed viszont egyelõre szakadatlanul önti a pénzt a gazdaságba, ami az infláció emelkedésének irányába hat. “Egy éve a Fed arról beszélt, hogy hogyan fogja kiszívni a többletlikviditást a rendszerbõl 2010 végére. Most itt vagyunk, és továbbra is megy a pénznyomtatás" - közölte Rogers. 
 
Forrás: Portfolio.hu
2010.12.07.

Kommentek

Felhasználónév:
E-mail:
Nem publikus
 
 

Hírlevél feliratkozás


Terméket elhelyeztük a kosárba!
Tovább vásárolok Vásárolok